چند وقت پیش یکی واسم کامنت گذاشت یه پسره هست که پزشکه چیکار کنم جذبم بشه و بیاد خواستگاریم
واسه جواب دادن به این سوال کلی فکر کردم 

یه مثال مشابهی هست از خانم جوانی که به مدیر عامل ثروتمند یه شرکت امریکایی نامه می‌نویسه و میگه من تحصیل کرده زیبا و خوش اندام هستم چکار کنم تا بتونم با مردی دارای درآمد ماهیانه چند صدهزار دلار ازدواج کنم .مدیرعامل جواب میده که از نظر تجاری چنین معامله ای حماقته ، چون بحث سر یه سرمایه ی روبه زوال یعنی زیبایی در مقابل سرمایه ی روبه رشد یعنی ثروته.پس یه تاجر باهوش با دختر زیبا قرار میزاره اما ازدواج هرگز. مگه اینکه اون دختر به جز زیبایی چیزهای دیگه هم واسه عرضه داشته باشه 
نکته ی قابل تأمل :درآمد بالا از داشتن ثروت، ارزشمندتره
برگردیم سر دوست کامنت گذار وطنی خودمون
من اون شخص رو نمیشناسم پس بصورت کلی میگم
چرا یه نفر باید جذب شما بشه . انتخابتون کنه و بیاد خواستگاریتون
سر میگرده همسر پیدا میکنه .هر کسی واسه ازدواج یا دوستی مثلا یه سری معیار ها رو داره که طرف مورد نظرش رو ارزیابی می‌کنه و اگه از نظرش جالب باشه و طرف هم با شرایط انتخابگر کنار بیاد رابطه شکل میگیره
اینکه شما تحصیلات خاصی دارین خوش اندام هستین یا از دید خودتون زیبایین دلیل نمیشه که از دید بقیه هم همینقدر جذاب و منحصر به فرد به نظر بیاین. باور بفرمایین که از هر صدتا دختر شاید یکیشون قبول کنه زیباترین چشم های دنیا مال کس دیگه ای باشه.
اینکه شما لیسانس فوق لیسانس فلان رشته دارین خیلی خوبه اما آیا شغل متناسب و مرتبط هم دارین؟مدرک به تنهایی ارزش نداره چون دانشگاه های کم ارزش تو کشورمون زیادن .قصد توهین به هیچ رشته یا دانشگاهی رو ندارم صرفا عرض میکنم که رشته ی تحصیلیتون چقدر واسه ی خودتون یا کون مفید بوده،از نظر من این معیار ارزشمند بودن تحصیلاته
متاسفانه و یا خوشبختانه مسائل مادی از قبل پررنگ تر شده وکسی کتمانش نمیکنه. اینکه طرفین چه سطحی از امکانات و رفاه رو در زندگی قبل از ازدواجشون داشتن و الان میتونن باهم داشته باشن
به فرض که از نظر شرایط هم کفو بودین
تا اینجا قبول.
زندگی متاهلی نسبت به صد یا پنجاه و حتی بیست سال پیش هم تغییر کرده
در مورد پنج درصد بالای جامعه صحبت نمیکنم . عمده ی جامعه اگه زوجین باهم کار نکنن توی تامین مخارج زندگی مشترک گیر میوفتن. زندگی مشترک اونقدرا پروانه ای و عاشقانه نیست.اینکه از خونه ی بابا بپری بیرون قرار نیست همه چیز اوکی باشه
نکته ای که غالب افراد بهش توجه نمیکنن اینه 
فردی که باهاش ازدواج کردین قرار نیست واقعا اینجوری باشه باید تصور کنین حداقل ۲۵درصد درب و داغون تر و گنده دماغ تر هم بشه تحملش کرد.اگه هزاران مشکل دیگه هم نداشته باشه و خانواده ی محترمش مخفی نکرده باشن
نکته ی بعدی اینه
خانوما عمیقأ به توانایی خودشون در تغییر دادن اینی که آقاهه هست اعتماد دارن .یعنی خیلی روش حساب میکنن که بتوننشوهرشون رو‌مطابق میل خودشون عوض کنن. در مقابل آقایون فکر میکنن خانومه قراره همینجوری بمونه بدون تغییر . هر دو اشتباه میکنن 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گپ‌مووی | دانلود و تماشای آنلاین فیلم، سریال و انیمیشن فرجام نیک فروشگاه بيستِ بيست Michelle Bobby Dale abcreative بیمه دولتی روستاییان و عشایران فراشبند موزیک